Business Garden Rīga kompleksā jauns nomnieks

Vadošais Ziemeļvalstu biznesa IT uzņēmums Visma savai izaugsmei ir izvēlējies biroju telpas jaunajā biroju ēku kompleksā Business Garden Rīga Pārdaugavā. Ir parakstīts līgums ar kompleksa attīstītāju Vastint Latvia par 1500 m2 telpu nomu, kas ļaus izveidot 160 jaunas darba vietas.

Biroju ēku komplekss Business Garden Rīga tiek attīstīts trīs kārtās ar kopumā 70 000 m2 modernu biroju telpu. Tas ir viens no lielākajiem šāda veida biroju ēku kompleksiem Latvijā, kas piedāvā nomniekiem iespējas plānot attīstību un paplašināties kompleksa ietvaros.

Visma Latvijā pārstāv trīs uzņēmumi — Visma LabsVisma Enterprise un Visma Consulting. Pirms diviem gadiem visas Visma kompānijas par savu mājvietu izvēlējās Place Eleven biroju, kur, turpinot izaugsmi, šogad visas brīvās darba vietas tiks aizpildītas. Visstraujāk aug Visma Labs uzņēmums, kas sniedz programmēšanas, finanšu, personāla vadības, digitālā mārketinga un klientu apkalpošanas pakalpojumus citiem Visma grupas uzņēmumiem Ziemeļvalstīs. Visma Labs komandā jau ir 202 darbinieki, un tā turpinās augt. Ar nodrošināto pakalpojumu kvalitāti grupas uzņēmumi ir ļoti apmierināti, tāpēc saņemam arvien jaunus pieprasījumus veidot komandas Rīgā.

Arī darbiniekiem ir aizraujoši vērot, kā uzņēmums četrarpus gadu laikā izaudzis un turpina paplašināties. Mums ir ārkārtīgi svarīgi, lai darbinieki būtu apmierināti un veiktu savu darbu ar iedvesmu, tālab papildu biroja izvēlē ņēmām vērā biroja izvietojumu, auto un velo stāvvietu pieejamību, izmantoto materiālu kvalitāti, iespējas turpināt izaugsmi un iespēju nodrošināt labāku dzīves un darba līdzsvaru, ļaujot strādāt tuvāk savām mājām. Priecājamies, ka Vastint pieeja Business Garden Rīga ēku attīstīšanā spēj atbalstīt Visma izaugsmes plānus un sadarbība veidojas labvēlīgā gaisotnē.

Turpinot izaugsmi, Visma Labs izvietos darbiniekus abos birojos — esošajā un jaunajā. Biroja plānošanā esam iesaistījuši ne vien Coppa arhitektus, bet arī darbiniekus, lai kopā radītu jaunu un iedvesmojošu darba vidi gan esošajiem, gan jauniem darbiniekiem. Visma izveidotā stila grāmata paredz centrā izvirzīt cilvēkus, telpu funkcionalitāti un dizainu pakārtojot iespējai veidot patīkamu un sadarbību veicinošu darba vidi. Ar nepacietību gaidām šī gada rudeni, kad sāksim saimniekot jaunajā birojā,” stāsta Visma Labs izpilddirektore Iveta Bukane.

Business Garden koncepta, saskaņā ar kuru ir attīstīti jau vairāki apjomīgi kompleksi Polijā un būvniecības stadijā ir projekti Rumānijā un Lietuvā, galvenā būtība ir fokuss uz cilvēku, veidojot komfortablu un kvalitatīvu vidi darbinieku labsajūtai – zaļo dārzu ar atpūtas un sporta aktivitāšu zonām, plašu pakalpojumu klāstu ērtākai ikdienai – restorānu, kafejnīcām, tikšanās vietām ēku pirmajos stāvos, kopstrādes telpām, sporta klubu, pakomātiem un citiem pakalpojumu sniedzējiem. Starptautiskajiem uzņēmumiem jo īpaši svarīgs ir fakts, ka kompleksa izveidē tiek ievēroti ilgtspējības principi, ēku būvniecībā un apdarē izmantojot energoefektīvus un videi draudzīgus materiālus, kas ļaus ēkas sertificēt atbilstoši LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) principiem.

“Aizvien aktīvāk gan pasaulē, gan Latvijā tiek diskutēts par uzņēmumu lielāko vērtību — talantiem. To piesaiste un noturēšana kļūst par aktuālāko jautājumu. Saskaņā ar globālo pētījumu, ko 2017. gadā veica Cushman & Wakefield, deviņi no desmit pētījuma dalībniekiem atbildēja, ka darba vide ir fundamentāli svarīgs vai pat kritisks faktors, lai nodrošinātu talantu piesaisti un veicinātu viņu labsajūtu. Tādēļ priecē fakts, ka arī Latvijā aizvien vairāk progresīvi domājoši uzņēmumi, kā Visma, rūpes par saviem talantiem ir izvirzījuši par uzņēmuma prioritāti,” stāsta Vastint Latvia mārketinga vadītāja Līga Daniļeviča. “Plašais dārzs atpūtai un sporta aktivitātēm, pakalpojumu klāsts Business Garden kompleksā, velo novietnes un dušas telpas, dienas gaismas bagātība, veselībai un videi draudzīgi materiāli, komūnas veidošana — uzskaitīti tikai daži no daudziem faktoriem, kas veicina ikviena ēkas lietotāja labsajūtu un līdz ar to arī radošumu un produktivitāti, kas savukārt uzlabo uzņēmuma konkurētspēju un izaugsmes potenciālu. Esam gandarīti, ka Visma to ir novērtējusi un uzņēmuma paplašināšanās notiek tieši Business Garden kompleksā.”

Komplekss atrodas Pārdaugavā, un šai vietai ir dažādas priekšrocības — tā ir vien dažu minūšu brauciena attālumā no lidostas, tai pašā laikā iespējams izbaudīt lieliski attīstīto infrastruktūru — tirdzniecības centrus, skolas, dažādas sporta halles, izklaides vietas. Netālu ir vairākas universitātes un augstskolas, ko diendienā apmeklē 30 000 studentu.

Viens no darbinieku labsajūtas elementiem ir līdzsvarotas privātās dzīves un darba attiecības, kur lielu lomu ieņem darbavietas tuvums dzīvesvietai. Līdz šim vairumam Daugavas kreisā krasta iedzīvotāju ir bijis jāmēro ceļš pāri tiltiem. Saskaņā ar statistiku Pārdaugavā un tās tuvējā apkārtnē (Mārupē, Jūrmalā, Babītē, Ķekavā, Baldonē, Olainē, Ozolniekos, Engurē, Jelgavā un Tukumā) mīt gandrīz 0,5 miljoni iedzīvotāju, kas novērtētu īsāku laika pavadīšanu ceļā uz un no darba, tādejādi iegūstot vairāk laika kopā būšanai ar mīļajiem vai saviem hobijiem.

Pašlaik norit Business Garden Rīga pirmās kārtas būvniecība, top divas biroju ēkas ar vairāk nekā 14 000 m2 platību, 200 velosipēdu novietnēm, 109 pazemes un 504 virszemes autostāvvietām. Plānots, ka pirmās ēkas tiks pabeigtas šā gada vasarā. Jau rudenī šeit tiks atvērts privātais bērnudārzs Patnis. Finiša taisnē ir pārrunas ar restorāna un kafejnīcas operatoru. Kompleksa teritorijā tiks izvietoti pakomāti.

Telpu nomas darījumā Vastint Latvia konsultēja CBRE Baltics, bet uzņēmumu Visma konsultēja Colliers International.

“Domājot par sava biroja pārcelšanu vai paplašināšanu, nomniekiem nereti rodas iespaids, ka tas ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs process. Vastint Latvia kā Business Garden Rīga attīstītājs ir ļoti labs piemērs tam, kā nomniekiem atvieglot šo procesu, — sākot no nomnieka plānojuma izstrādes, konsultējot un kopā rodot labākos plānojuma risinājumus, līdz pat pilnīgai telpu izbūvei saskaņā ar nomnieka vēlmēm,” stāsta Reinis Lauskis, CBRE Baltics vecākais iznomāšanas projektu vadītājs. “Veicot pirmās telpu apskates jaunajos biroju projektos, bieži rodas iespaids, ka līdz pilnīgai telpu pielāgošanai vēl ir nepieciešami nozīmīgi ieguldījumi. Business Garden Rīga biroju kompleksā jau šobrīd ir uzstādītas paceltās grīdas, kas ļauj ērti plānot darbavietas, ir pilnībā izbūvēti griesti ar gaismekļiem un ventilāciju, kas pēc plānojuma apstiprināšanas tiek pielāgota tā, lai katrā darba vai atpūtas telpā būtu komfortabli apstākļi.”

Visma ir Colliers International korporatīvais klients, ar kuru sadarbojamies jau vairāk nekā piecus gadus, un mēs esam lepni pārstāvēt šo uzņēmumu pārrunās ar biroju telpu iznomātājiem, rūpējoties par labākiem nosacījumiem mūsu klientam. Šobrīd tirgū ir vērojama tendence, ka uzņēmumi, konkurējot par talantu piesaisti, vēlas piedāvāt saviem darbiniekiem arvien labākus nosacījumus un darba vidi, kā arī novērtē biroju telpu kvalitāti. Esam pārliecināti, ka, paplašinot savu darbību, Visma kā uzņēmums nostiprinās savu pozīciju tirgū kā viens no iekārotākajiem darba devējiem,“ stāsta Jevgēnija Kņaževa, Colliers International Brokeru nodaļas asociētā direktore.