Capgemini i Becton Dickinson wybrały Business Garden Wrocław

Capgemini, jeden z największych na świecie dostawców usług z zakresu konsultingu, technologii i outsourcingu, wynajął ponad 13 000 m2, natomiast Becton Dickinson, światowy lider technologii medycznych, zajmie łącznie 5 600 m2 powierzchni biurowej w kompleksie Business Garden we Wrocławiu.

Roger Anderson, Dyrektor Zarządzający, Vastint Polska powiedział: „Cieszymy się, że mogliśmy zdobyć zaufanie tak prestiżowych firm. Pokazuje to, że kompleks Business Garden, zaprojektowany zgodnie z normami certyfikacji LEED, spełnia wszystkie oczekiwania i potrzeby najbardziej wymagających najemców. Decyzja obu firm o przeniesieniu działalności do Business Garden potwierdza mocne strony projektu, takie jak dogodny dostęp do środków transportu publicznego, rozbudowana infrastruktura usługowa oraz zaawansowane rozwiązania techniczne i telekomunikacyjne zapewniające użytkownikom komfortowe warunki pracy”.

Wrocławski Business Garden powstaje przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji kolejowej Mikołajów oraz w bliskiej odległości od centrum miasta. Docelowo kompleks tworzyć będzie dziewięć budynków biurowo-usługowych o całkowitej powierzchni najmu 117 000 m2. Oprócz pawilonu restauracyjnego zlokalizowanego na terenie ogrodu, w kompleksie przewidzianych jest szereg dodatkowych udogodnień dla najemców, m.in. placówka medyczna i przedszkole.

Piotr Poprawski, VP, Dyrektor Software Solutions Center w Capgemini skomentował: „Tworzymy zaawansowane rozwiązania informatyczne, które wymagają znakomitej znajomości technologii. Wirtualna rzeczywistość, aplikacje mobilne, IoT to niektóre z tematów, jakimi zajmują się nasi pracownicy. W tej pracy liczy się kreatywność, precyzja i odwaga w myśleniu. Dlatego cieszę się, że nasze nowe biuro zapewni zarówno wysoki komfort pracy, jak i możliwość relaksu, co z pewnością przełoży się na przyjazną i twórczą atmosferę.

„Decyzja Bectona Dickinsona o przeniesieniu działalności do Business Garden wskazuje na rosnącą tendencję wśród firm z sektora usług biznesowych do konsolidacji na nowe lokalizacje biurowe. Centra SSC/BPO – wraz z rozwojem strukturalnym i umacnianiem ich pozycji na rynku – zmierzają do nowoczesnych, elastycznych budynków biurowych, które dają im okazję do dalszego rozwoju w przyszłości, a także będą dla nich atutem w procesie rekrutacji”, wyjaśnia Katarzyna Krokosińska, szefowa biura we Wrocławiu.