Pure Biologics nowym najemcą Business Garden Wrocław

Vastint Poland podpisał długoterminową umowę najmu z Pure Biologics S.A., spółką, oferującą rozwiązania terapeutyczne w obszarze innowacyjnych leków biologicznych i terapii pozaustrojowych. Firma zajmie w Business Garden we Wrocławiu 3 200 m2 powierzchni, z czego ponad połowę będą stanowić powierzchnie laboratoryjne i techniczne.

Przenosiny do kompleksu Business Garden zapewnią naszemu najemcy możliwość stabilnego rozwoju na najbliższe lata, zarówno w zakresie rozszerzenia portfela projektów B+R, jak i dalszego wzrostu zatrudnienia. Aktualnie trwają pracę nad szczegółowymi projektami oraz pierwszymi makietami funkcjonalnymi, dzięki którym spółka będzie mogła przetestować proponowane rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne oraz zapoznać się z ich standardem. Dla Pure Biologics S.A. kwestie te były szczególnie ważne, gdyż nowy najemca ulokuje w naszym obiekcie ponad 30 specjalistycznych pracowni laboratoryjnych, pomieszczeń pomocniczych oraz magazynów, mówi Marek Ulanecki, Senior Leasing Manager, Vastint Poland.

Niezmiernie cieszymy się ze znaczących zmian w infrastrukturze przeznaczonej pod laboratoria, która pozwoli nam działać nie tylko w najwyższej klasy laboratoriach na światowym poziomie, ale także zapewni miejsce na rozwój i realizację ambitnych planów, które stawiamy przed Pure Biologics na najbliższe lata. Będziemy też mogli realizować w naszej nowej siedzibie część prac, które do tej pory musieliśmy zlecać na zewnątrz ze względu na niewystarczające standardy czystości i jakości, dodaje dr Filip Jeleń, Prezes Zarządu Pure Biologics S.A.

Jest nam miło, że w procesie poszukiwania nowej powierzchni biurowej i laboratoryjnej firma Pure Biologics zaufała naszemu doświadczeniu i zdecydowała się na współpracę z Verso. Dużym wyzwaniem dla nas i dla firmy Vastint były wymagania techniczne przestrzeni laboratoryjnej. Nie tylko najwyższe standardy bezpieczeństwa, ale także umiejętność poradzenia sobie z wymagającymi rozwiązaniami projektowymi zaważyły na wyborze powierzchni w Business Garden – dodaje Michał Kondas Partner i Dyrektor działu nieruchomości komercyjnych w Verso Nieruchomości.

Nowy najemca planuje przeprowadzić się do siedziby Business Garden przy ul. Legnickiej we Wrocławiu w 4 kwartale 2022 roku. Kompleks ten jest jednym z największych parków biznesowych w Polsce, o łącznej powierzchni do wynajęcia przekraczającej 115 000 m². Budynki kompleksu objęte są certyfikatami LEED Platinum, oznaczającym dostosowanie do najwyższych standardów ekologicznych i przekładających się na racjonalną gospodarkę energię i odpadami. Kompleks oferuje zarówno przestrzeń wspólną, jak i tereny zielone, ogrody, przestrzeń dla food trucków, miejsce bufetowe czy miejsca relaksu na świeżym powietrzu. Kompleks jest świetnie skomunikowany z centrum, jak i innymi regionami miasta.