Kolejny Business Garden uwieńczony wiechą

Na budynkach Business Garden realizowanych w drugim etapie inwestycji przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie zawieszono symboliczną wiechę. Stan surowy zamknięty obiektów osiągnięto po 15 miesiącach prowadzenia prac budowlanych. Inwestor projektu potwierdza terminową realizację inwestycji, której zakończenie zaplanowano na początku 2017 roku.

„Prace budowlane posuwają się zgodnie z harmonogramem, co oznacza, że w pierwszym kwartale 2017 roku kompleks będzie mógł przyjąć swoich pierwszych najemców.” – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający spółki Vastint Poland. „Business Garden oferuje unikalne połączenie dogodnej lokalizacji, wysokiego standardu i gościnności. Jestem przekonany, że przyszli użytkownicy wysoko ocenią stworzone przez nas środowisko pracy i liczne udogodnienia oferowane na terenie kompleksu”. – dodaje.

„Zakończono prace przy wznoszeniu konstrukcji żelbetowej budynków. Wykonanie jej wymagało dostawy i wbudowania 56 000 m3 betonu, 7 400 ton stali zbrojeniowej oraz 8 100 elementów prefabrykowanych. Prace realizowane były przy użyciu 10 żurawi wieżowych. Obecnie trwa realizacja elewacji budynków oraz pokryć dachowych”. – wyjaśnia Aleksander Olszewski, kierownik budowy w HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie.
Business Garden to nowoczesny park biznesowy, który powstaje przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Jego ponad przeciętna architektura, parkowe otoczenie oraz program „Hospitality” wyróżniają kompleks na tle innych obiektów tego typu.

Ostatni, obecnie realizowany etap inwestycji, obejmujący pięć budynków, będzie dostępny na początku 2017 roku. Zaoferują one 56 000 m2 powierzchni biurowej, która zostanie dostosowana do potrzeb najemców w formie otwartego planu lub zabudowy gabinetowej. Budynki zostały zaprojektowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych, zgodnie ze standardami certyfikacji LEED Platinum, co w ostateczności przełoży się na komfort warunków pracy i niższe koszty eksploatacji.