itelligence w Business Garden Poznań

Vastint Poland informuje o podpisaniu umowy najmu około 1 200 m2 powierzchni biurowej w kompleksie Business Garden Poznań z firmą itelligence, oferującą renomowane rozwiązania SAP oraz świadczącą usługi outsourcingu IT dla klientów na całym świecie. Działalność w nowej siedzibie najemca planuje rozpocząć w lipcu tego roku. W negocjacjach klienta reprezentowała firma CBRE.

„Wynajem nowej powierzchni w Business Garden w Poznaniu jest następstwem naszego intensywnego rozwoju. Od lat odnotowujemy nie tylko wzrost przychodów, ale z roku na rok zwiększamy zatrudnienie. Decyzję o nowym, większym biurze podjęliśmy w zeszłym roku. Chcemy zapewnić naszym pracownikom wysoki standard i bardzo dobre warunki pracy. Nowe biuro pozwoli nam na przeniesienie części osób z naszego data center w Tarnowie Podgórnym. W Business Garden mieścić się będzie biuro zarządu, administracja, sprzedaż i marketing, service-desk, dział konsultingu i wsparcia aplikacyjnego SAP oraz dedykowany zespół dla klienta niemieckiego”. – powiedział Krzysztof Witczak, prezes zarządu, itelligence sp. z o.o.

„Business Garden Poznań zapewnia wyważone połączenie funkcji biurowych z dostępem do istotnych usług towarzyszących, rekreacji i wypoczynku. Jednak najbardziej wyróżniającym elementem naszych parków biznesowych jest ponad przeciętny udział terenów zielonych. Niewiele projektów komercyjnych w naszym kraju może pochwalić się tak dużą powierzchnią starannie zaaranżowanych ogrodów. Dlatego jestem przekonany, że przestrzeń biurowa z otaczającym ogrodem będzie wspierać rozwój biznesu oraz zapewni pracownikom naszego najemcy przyjazne i wygodne miejsce pracy”. – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

„Dla naszego klienta niezwykle istotne było zapewnienie pracownikom nowoczesnego, komfortowego środowiska pracy, jednocześnie mając na względzie uzyskanie korzystnych warunków najmu. Poprzez efektywne negocjacje, wszelkie oczekiwania klienta zostały w spełnione w kompleksie biurowym Business Garden”. – powiedziała Anna Trębicka, Starszy Negocjator, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.

Kompleks biurowy, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej na poznańskim Marcelinie, jest jednym z trzech parków biznesowych realizowanych pod marką Business Garden przez Vastint w Polsce. Docelowo będzie obejmował 9 budynków o łącznej, planowanej powierzchni 80 000 m2. Oddany na początku tego roku pierwszy etap inwestycji oferuje 42 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

W oddanych budynkach powstanie szereg udogodnień i punktów usługowych dla najemców, m.in sale konferencyjne, kantyna, placówka medyczna i inne. W kompleksie także zostanie wdrożony nowatorski program „Hospitality”, który obejmuje bogaty kalendarz imprez oraz dobór pakietów usług i monitorowanie jakości świadczeń zgodnie z oczekiwaniami najemców.

Kameralna zabudowa kompleksu w otoczeniu zieleni została zaprojektowana w oparciu o nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne zgodne z wymogami certyfikacji LEED. Projekt posiada pre-certyfikację LEED Gold, jednakże, intencją dewelopera jest uzyskanie ostatecznej certyfikacji na poziomie wyższym, tj. platynowym.

Kompleks Business Garden jest jednym z dwóch projektów firmy w Poznaniu. Kolejną planowaną inwestycją jest osiedle Portowo, położone przy ul. Starołęckiej nad Wartą.