03 OCT Jaunumi

Business Garden Rīga – pirmais ekspluatācijā nodotais nekustamo īpašumu projekts Baltijā, kas ieguvis prestižo WELL Health-Safety novērtējumu

Vastint Latvia attīstītā biroju kompleksa Business Garden Rīga ēkas Malduguņu ielā 2 un 4 kļuva par pirmajiem ekspluatācijā esošajiem nekustamajiem īpašumiem Baltijas valstīs, kas ieguvuši starptautisko WELL Health-Safety novērtējumu.

WELL Health-Safety novērtējums ir uz pierādījumiem balstīta nekustamo īpašumu novērtēšanas sistēma, kuras prioritāte ir ēku lietotāju veselība, drošība un labsajūta. Sistēmu izstrādājis WELL būvniecības institūts (IWBI), un tā pamatojas uz WELL būvniecības standartu, kā arī uz vairāk nekā 600 zinātnieku un praktiķu ekspertīzi.

Novērtējuma saņemšana apstiprina attīstītāju un apsaimniekotāju sasniegumus veselības un drošības jomā postpandēmijas situācijā, fokusējoties uz tādiem aspektiem kā ēku tīrīšanas un dezinfekcijas procedūras, rīcības plāni ārkārtas situācijām, veselības aprūpes pieejamība, gaisa un ūdens kvalitātes vadība, ieinteresēto pušu iesaiste un apmācība, kā arī inovāciju ieviešana veselības un drošības jomā.

“Ēku lietotāju veselība un drošība vienmēr bijusi Vastint prioritāte. Nevainojama gaisa kvalitāte, ekoloģisku materiālu izmantošana, ēku tīrība un rūpes par veselīgu dzīvesveidu ir neatņemama daļa no Vastint būvniecības standarta. Tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka mūsu attīstītais projekts pirmais Baltijā ieguvis starptautisko kvalitātes zīmi – WELL Health-Safety novērtējumu,” komentē Vastint Latvia rīkotājdirektors Romāns Astahovs. “Nav šaubu, ka WELL novērtēto ēku skaits Latvijā augs, jo arī visos topošajos Vastint projektos cilvēku labsajūtu esam likuši pirmajā vietā.”

Par būtiskām Business Garden Rīga priekšrocībām novērtējumā atzīta gaisa kvalitātes sistēma; veselīga dzīvesveida veicināšana, atļaujot smēķēt tikai tam īpaši paredzētās telpās; bezkontakta biroja durvju atvēršanas sistēma; īpaši izstrādāti tīrīšanas un uzkopšanas plāni dažādiem epidemioloģiskajiem apstākļiem atbilstīgi vadlīnijām; roku mazgāšanas veicināšana.

Business Garden Rīga saņēma WELL Health-Safety novērtējumu, ASV organizācijai Green Business Certification Inc. sekmīgi pabeidzot trešās puses dokumentācijas pārbaudi, lai apstiprinātu, ka projekts atbilst novērtējuma mērķiem un prasībām.

WELL Health-Safety novērtējuma saņemšana nav pirmais gadījums, kad Business Garden Rīga ar saņemto starptautisko atzinību ceļ kvalitātes latiņu Latvijas nekustamo īpašumu tirgū, – 2020. gadā biroju komplekss kļuva par pirmo projektu valstī, kas saņēma LEED Platinum līmeņa sertifikātu, apliecinot biroju ēku augsto kvalitāti, ilgtspēju un energoefektivitāti, kas rada komfortablu un veselībai draudzīgu vidi biroju nomniekiem un ļauj būtiski samazināt ēku uzturēšanas izmaksas.

Skatīt visus jaunumus