03 FEB Ilgtspējība

Business Garden Rīga saņem Latvijā pirmo LEED Platinum sertifikātu

Jaunā biroju kompleksa Business Garden Rīga, ko attīsta Vastint Latvia, pirmās kārtas ēkas ir saņēmušas LEED Platinum sertifikātu. Atzinīgais novērtējums apliecina biroju ēku augsto kvalitāti, ilgtspēju un energoefektivitāti, kas rada komfortablu un veselībai draudzīgu vidi biroju nomniekiem un ļauj būtiski samazināt ēku uzturēšanas izmaksas.

LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) ir pasaulē izplatītākā ēku ilgtspējas novērtēšanas sistēma, ko 1993. gadā ieviesa ASV Zaļās būvniecības padome.

“Līdz šim visi Business Garden projekti, kas attīstīti citās valstīs, ir saņēmuši LEED Platinum novērtējumu”, komentē Līga Daniļeviča, Vastint Latvia mārketinga vadītāja. “Tādēļ esam jo īpaši gandarīti, ka Business Garden Rīga nav izņēmums, kļūstot arī par pirmo projektu Latvijā, kas saņem šo augstāko platīna līmeņa LEED novērtējumu.”

Business Garden Rīga kompleksa pirmajā kārtā tapušas divas biroju ēkas ar vairāk nekā 14 000 m2 iznomājamo platību, 200 velosipēdu novietnēm, 109 pazemes un 504 virszemes autostāvvietām ar CityBee un CarGuru koplietošanas automašīnu zonu. Vienā no ēkām jau darbojas privātais bērnudārzs PATNIS, norit pārrunas ar dienas restorāna operatoru un darbu Business Garden Rīga telpās uzsācis IT uzņēmums VISMA.

Skatīt visus jaunumus