17 JUN Jaunumi

Biroju kompleksā “Business Garden Rīga” durvis ver ilgi gaidītais restorāns

Biroju kompleksā “Business Garden Rīga” durvis vēris jauna koncepta restorāns “Hercogs Garden Taste Lab”, kura bagātīgi apzaļumotajās telpās veselīgs un gards ēdiens kļūst par autentisku kopības pieredzi.

“Mēs šo ideju lolojām jau ilgi, vēloties ieviest jaunu koncepciju Rīgas ēdināšanas nozarē,” stāsta viena no “Hercogs Garden Taste Lab” īpašniecēm Iveta Tālberga. “Un beidzot atradām vietu, kur iedzīvināt mūsu ideju, – augošā biznesa kvartālā Pārdaugavā, kura centrā ir biroju komplekss “Business Garden Rīga”.”

Iveta piebilst, ka viņi ir atvērti arī jaunām idejām: “Protams, pati telpa, tās cilvēki un nomnieki tieši vai netieši rada vajadzību pēc korekcijām un jauniem virzieniem – vai arī apliecina, ka izvēlētais virziens ir tas īstais.”

Jauna pieredze iecienītā gaisotnē

“Hercogs Garden Taste Lab” ir divu Latvijas ģimeņu lolojums. To radījis slavenais pavārs Andris Rūmītis ar sievu Kitiju un uzņēmēji Iveta un Alvis Tālbergi.

Restorāna nosaukumā iekļautais vārds “Lab” atklāj ieceres mērķi — kļūt par īstu garšu laboratoriju: mainīgu vidi jaunu recepšu un pieredžu radīšanai, kuras testēšanā un slīpēšanā līdz ar profesionāļu komandu piedalās arī restorāna viesi.

“Mēs vēlamies ēdienu padarīt par īsteni kopīgu pieredzi,” stāsta Iveta Tālberga. “Pašlaik piedāvājam biznesa pusdienas, apkalpojam iepriekš rezervētus pasākumus un nodrošinām banketa pakalpojumus, taču plānojam “Hercogs Garden Taste Lab” attīstīt par vietu, kur viesi ar ģimenēm varēs baudīt viņiem gatavotus brančus un vakariņas.”

Šīs maltītes atšķirsies no citiem brančiem un vakariņām, kas bija iemantojuši popularitāti pirmspandēmijas Rīgā. Jaunajā restorānā pašapkalpošanās bufetes vietā viesus sagaidīs uzklāti galdi, uz kuriem jau būs pamatēdiens, uzkodas un dzērieni.

“Jums tikai jāsamaksā fiksēta summa par maltīti,” skaidro Tālberga. “Mūsdienās visi cenšamies pievērst uzmanību tēriņiem, un neziņa, kāds rēķins gaidāms vakara beigās, var sabojāt notikumu. “Hercogs Garden Taste Lab” koncepts nodrošina, ka nekas nenovērsīs jūsu uzmanību no vakariņu vai branča baudīšanas tuvinieku lokā.”

Sākot ar maija pēdējo nedēļu, restorāns aicina visus uz vakariņām sestdienās no plkst. 18:30. Tas ir iknedēļas pasākums, kurā veselīgu un gardu ēdienu var baudīt ne tikai “Business Garden Rīga” nomnieki, bet arī ģimenes no tuvējās apkaimes. Ir svarīgi laikus rezervēt galdiņu, jo pirmās vakariņas 28. maijā bija pilnībā izpārdotas.

Gards ēdiens un vairāk laika ģimenei

“Taste Lab” profesionāļi jau veiksmīgi ieviesuši dažādus konceptus, starp kuriem ir arī “Brīvdienu kastes”. Sadarbojoties ar fitnesa influenceri Paulu Freimani, izstrādāti ēdienu komplekti, ko nedēļas nogalē likt galdā ģimenei. “Brīvdienu kastes” burvība nav tikai tajā, ka ģimeni iespējams pabarot ar veselīgu un gardu ēdienu. Maltīti var pagatavot diezgan ātri, un tas nozīmē, ka iespējams vairāk laika veltīt sev un ģimenei.

Pašlaik ir plānotas sešas “Brīvdienu kastu” versijas, tostarp veģetāri piedāvājumi. Savukārt Jāņos būs iespējams pasūtīt tematisku komplektu, par kuru papildu informācija drīzumā būs pieejama “Hercogs Garden Taste Lab” sociālo tīklu kontos un mājaslapā.

Bauda gan garšas kārpiņām, gan acīm

Ikvienam kādreiz jāpamēģina sabalansēts un gards ēdiens līdzņemšanai. Taču ne mazāk baudāmas ir vakariņas laipnā un acij tīkamā vidē.

“Es vienmēr esmu uzskatījis, ka restorāniem vajadzētu radīt vairāk par lieliskām garšas pieredzēm viesiem,” saka “Hercogs Garden Taste Lab” līdzīpašnieks un šefpavārs Andris Rūmītis. “To darbs ir arī radīt estētiski pievilcīgu vidi, ko var izbaudīt ikviens.”

“Hercogs Garden Taste Lab” iekštelpas rotā lekna 45 m2 zaļā siena, un no restorāna paveras skats uz plaukstošiem kokiem un ziediem “Business Garden Rīga” pagalmā, kas restorānu padara par izcilu vietu banketam ar kolēģiem vai vakaram ģimenes lokā. Telpās iespējams apkalpot līdz 150 viesiem. Restorāna plašā pieredze, sniedzot ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumus, garantē izcilu ēdienu un apkalpošanu.

Ilgtspējīga un zaļa ēdināšana

Tāpat kā citi “Business Garden Rīga” nomnieki, arī “Hercogs Garden Taste Lab” rūpējas par vidi un ilgtspēju.

“Ilgtspēja mums ir ārkārtīgi svarīga,” norāda Iveta Tālberga. “Mēs plānojam nelietot plastmasas iepakojumus un tuvākajā nākotnē tās vietā izmantot kartonu.”

Viņa skaidro, ka iespēja izvēlēties maltīti līdzņemšanai kā banketos, tā vakariņās ir nepieciešama, lai samazinātu pārtikas atkritumus.

Tā kā “Hercogs Garden Taste Lab” nemitīgi attīstās, jau tuvākajos mēnešos un gados sagaidāmi arvien jauni ilgtspējīgi risinājumi.

Sadarbība ir ieguldījums nākotnē

Jauna restorāna atvēršanai un tapšanai par ilgtspējīgu un veiksmīgu uzņēmumu nepieciešams viss pieejamais atbalsts, tādēļ “Hercogs Garden Taste Lab” īpašnieki pauduši dziļu gandarījumu par to, kā veicies, sadarbojoties ar “Vastint” komandu.

“Mēs esam ļoti laimīgi, ka izvēlējāmies jauno restorānu atvērt tieši šeit. Tāda iespēja patiešām pienāk tikai vienreiz dzīvē,” neslēpj Iveta Tālberga. “Ne tikai skaistās atrašanās vietas dēļ, bet arī “Vastint” darbinieku profesionalitātes dēļ. Viņi zina, ka sadarbība un atbalsts vienmēr atmaksājas, un viņi ir gatavi dalīties zināšanās un pieredzē ne tikai tehniskajos jautājumos, bet arī daudzos citos.”

Restorāna īpašniekam ārkārtīgi svarīga ir sapratne un sadarbība ar īpašuma pārvaldītājiem, skaidro Iveta.

“Ir tik daudz jautājumu, kas jāņem vērā, kad vadi restorānu, — sākot ar ēdiena glabāšanu un beidzot ar apgaismojuma pielāgošanu. Kad pārvaldnieks ir gatavs uzklausīt tavu stāsta pusi, mūsu darbs kļūst daudz vieglāks,” viņa ar gandarījumu piebilst.

“Mums patiešām ir paveicies, īrējot “Vastint” īpašumu,” noslēdz Iveta.

“Hercogs Garden Taste Lab” ir atvērts darbadienās no plkst. 9.00 līdz 18.00. Laiks no plkst. 11.00 līdz 15.00 atvēlēts pusdienām. Pārējais laiks paredzēts tiešsaistes pasūtījumu izņemšanai vai iepriekš rezervētiem pasākumiem. Darbalaiks drīzumā tiks atjaunots, kolīdz restorāns paziņos par jaunajiem pakalpojumiem.