LEED Gold dla hotelu Sound Garden

Hotel Sound Garden, będący częścią Business Garden Warszawa, otrzymał certyfikat LEED Gold. Jest to ostatni z siedmiu budynków tworzących ten innowacyjny kompleks biurowy, który przeszedł pozytywnie wielokryterialną weryfikację środowiskową. Podobnie, jak w przypadku pozostałych, cechą wyróżniającą ten obiekt jest wyjątkowa dbałość o proces deweloperski oraz późniejszą eksploatację budynku pod kątem wykorzystania przyjaznych środowisku i lokalnie wytwarzanych materiałów, wdrożenia rozwiązań ograniczających zużycie energii i wody oraz efektywnego planowania funkcji w celu optymalizacji przestrzeni i zapewnienia wysokiego poziomu satysfakcji użytkowników.

“Certyfikowany budynek jest jednym z dwóch ukończonych w pierwszym etapie realizacji inwestycji. Ze względu na obecność komponentu hotelowego, początkowo nie planowaliśmy poddania go procedurom weryfikacji środowiskowej. Powodem zmiany stanowiska w tej sprawie było wdrożenie strategii ESG, zgodnie z którą wszystkie nowe i modernizowane budynki Vastint powinny posiadać certyfikaty środowiskowe, najlepiej zgodne z uznanymi międzynarodowymi systemami. Uzyskanie wysokiego poziomu LEED dla tego obiektu jest najlepszym świadectwem naszego podejścia do zrównoważonego budownictwa i oznaką wysokich standardów oferowanych powierzchni”, mówi David Pettersson, Senior Project Manager w Vastint Poland.

Budynek, o którym mowa, zlokalizowany jest przy ulicy Żwirki i Wigury 18, na skrzyżowaniu tej arterii z ulicą 1 Sierpnia. Ikoniczna sylwetka z modernistyczną elewacją od strony ulicy
i rozrzeźbieniami od strony ogrodu została zaprojektowana w pracowni JSK przy współpracy ze studiem Fuksas. Zasadniczą część siedmiokondygnacyjnego budynku zajmuje hotel Sound Garden z centrum konferencyjnym, restauracją Garden Eatery i Bistro & Bar. Dwie wieże zwrócone w kierunku wewnętrznego dziedzińca są wynajęte przez najemców biurowych. W 2022 r. obiekt przeszedł gruntowną renowację, która zmieniła funkcjonalność i estetykę wnętrz oraz pozwoliła na wprowadzenie szeregu usprawnień technicznych.

Business Garden Warszawa to kompleks siedmiu budynków o łącznej powierzchni 90,000 m2. Budynki usytuowane są w ogrodzie zaprojektowanym w kształcie trapezu na przeważającej części 6-hektarowej działki. To, co przyciąga wzrok po wejściu do ogrodu, to różnorodność roślinności oraz zróżnicowanie terenu poprzez wprowadzenie wzniesień i zbiorników wodnych, z których zdają się wyłaniać części budynków. Jest to codzienna strefa relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu dla pracowników. Dodatkowo, mogą oni korzystać z wielu innych udogodnień m.in. kantyny, placówki banku i klubu fitness. Kompleks zapewnia wygodny dostęp zarówno do centrum Warszawy, jak i do kluczowych punktów transportowych, takich jak lotnisko, obwodnica, stacja SKM oraz przystanki autobusowe. Na terenie Business Garden znajdują się również rozwiązania przyjazne dla rowerzystów oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.