08 MAR Jaunumi

Biroju kompleksā “Business Garden Rīga” četri jauni nomnieki – “Utilitas Wind”, “Tez Tour”, “Mantinga” un “APF Holdings”

Vastint Latvia attīstītā biroju kompleksa Business Garden Rīga kopiena aug plašumā — nomnieku pulkam nupat pievienojušies četri jauni uzņēmumi: atjaunojamās elektroenerģijas ražotājs Utilitas Wind, starptautiskais tūrisma operators Tez Tour, olu ražošanas uzņēmums APF Holdings un maizes, uzkodu un saldētu produktu ražotājs Mantinga. Lai gan nomnieki pārstāv atšķirīgas nozares, viņus vieno augsti uzņēmējdarbības standarti un pārliecība, ka mūsdienīgs birojs ir efektīva komandas darba un izaugsmes priekšnoteikums.

Lielākajai daļai jauno nomnieku pārcelšanās uz Business Garden ir būtisks solis izaugsmes ceļā. Meklējot plašākas telpas, viņu prasības bija skaidras: visam ir jāatbilst augstiem mūsdienu standartiem — no ventilācijas sistēmas, kas nodrošina produktīvam darbam atbilstošu gaisa kvalitāti, līdz namrunim apmeklētāju uzņemšanai un automātiskām bezkontakta durvīm.

Atjaunojamās enerģijas grupas Utilitas uzņēmums Utilitas Wind ir lielākais vēja elektroenerģijas ražotājs Latvijā, kam pieder Tārgales un Grobiņas vēja parki. Grupas galvenais birojs atrodas Igaunijā, un jaunie attīstības projekti ir izkaisīti pa visu Latvijas teritoriju, tāpēc svarīga ir biroja lokācija, lai no tā un uz to būtu ērti nokļūt. Business Garden sākotnēji piesaistīja ar savu novietojumu un moderno izskatu, un, ierodoties vizītē, pozitīvais iespaids tikai nostiprinājās.

“Business Garden Rīga pilnībā atbilst 21. gadsimta biroja būtībai, kad mums vairs nav jāpielāgojas birojam, bet tā vietā birojs pielāgojas mums. Ļoti novērtējam savu jauno telpu plašumu un esam gandarīti par īpašajām nomnieku privilēģijām, piemēram, iespēju izmantot Lounge telpas gan Rīgā, gan citos Business Garden tīkla kompleksos,” stāsta Utilitas Wind projektu vadītāja Marta Balode.

Savam 178 m2 birojam, kas ir ievērojami plašāks par līdzšinējo, uzņēmums izvēlējās jauktā tipa plānojumu, ierīkojot atvērtu darba telpu, trīs atsevišķus kabinetus, konferenču zāli iknedēļas klātienes sapulcēm, divas zvanu kabīnes un virtuvi. Dzīvesprieka noti interjerā ienes uzņēmuma logotipa krāsu akcenti — oranži, sarkani un zaļi paklāji, zaļi krēsli un citi elementi. Biroja raksturu un mājīgumu paspilgtina tajā izvietotie grāmatu plaukti un telpaugi, kas simbolizē ilgtspējīgu domāšanu kā uzņēmuma pamatvērtību.

Starptautiskais tūrisma operators Tez Tour pērn nolēma pārcelt uz Business Garden savu administratīvo biroju, kurš kopš 2009. gada atradās citā biroju kompleksā Mārupē. Svarīgi bija saglabāt lokāciju lidostas tuvumā, un Business Garden ideāli atbilda šīm mērķim. Par papildu stimulu meklēt energoefektīvāku biroju kļuva ātri augošas komunālās izmaksas pagājušajā ziemā. Jaunajās 225 m2 telpās Tez Tour komanda strādā hibrīdā režīmā, dalot laiku starp biroju un mājām. Papildus atvērtai darba telpai un kabinetiem birojā ir ierīkota arī atpūtas un virtuves zona. Mājīgumu telpās ienes bagātīgs koka izmantojums apdarē, kā arī masīvas gaiša koka durvis ar tumšiem starpsienu profiliem.

“Šis biroju komplekss ir ļoti moderns un plaši lieto videi draudzīgas tehnoloģijas. Business Garden ziemā ir ļoti silti, turklāt decentralizēta apkure ļauj katrā telpā pielāgot klimatu savām vajadzībām. Iespēja regulēt gaisa temperatūru lieti noderēs arī vasaras karstumā. Novērtējam, ka gaismas jaunajā birojā ir iespējams dimmēt, padarot tās acīm draudzīgākas un energoefektīvākas. Līdzās energoefektivitātei un daudzveidīgām ērtībām mums ļoti svarīgas ir arī publicitātes un tīklošanās iespējas, ko sniedz klātbūtne Business Garden. Piemēram, pagājušovasar atbalstījām Business Garden Rīga Dārza svētkus ar mūsu drauga Intara Busuļa koncertu, kurā paziņojām par saviem plāniem pievienoties Business Garden kopienai. Biroja atrašanās vieta uz vienas no maģistrālajām Rīgas ielām arī sniedz būtiskas priekšrocības — gaismas kasti ar mūsu logotipu uz ēkas fasādes redz ikviens, kurš brauc no lidostas uz pilsētas centru pa Kārļa Ulmaņa gatvi,” dalās Tez Tour finanšu direktors Maksims Pipkevičs.

Lietuvā bāzētajam maizes, uzkodu un saldētu produktu ražotājam Mantinga pārcelšanās uz Business Garden kļuva par stratēģisku soli vērienīgā paplašināšanās procesā: pērn uzņēmums Latvijā iegādājās savu pirmo ražotni ārpus Lietuvas. Meklējot jaunu biroju, par galveno kritēriju tika atzītas darbinieku vajadzības, tāpēc izšķirošs bija gan ērts novietojums, gan mūsdienīga darba vide.

“Zinājām, ka vēlamies biroju A klases augstceltnē. Vērtējot, kur darbiniekiem ērtāk nokļūt, Business Garden lokācija izrādījās optimāla. Mūs uzrunāja jaunās tehnoloģijas, labiekārtota ārtelpa, nomnieku privilēģijas. Droši varam teikt, ka izvēle bijusi pareiza, — tagad uz darbu ejam ar daudz lielāku smaidu,” stāsta Mantinga HoReCa vadītājs Rolands Lovniks.

Mantinga jaunā biroja platība ir 242 m2, un tajā regulāri strādā 14 darbinieki. Biroja plānojums un dizains atbilst uzņēmuma vadlīnijām, tajā ir 7 darba telpas ar daļēji iestiklotām sienām, sapulču telpa, arhīva telpa un virtuve. Interjerā dominē maigi gaiši toņi, ko papildina dabīga koka akcenti un telpaugi.

APF Holdings ir plašāk pazīstams kā Oluksne olu zīmola īpašnieks, kas pirms 7 gadiem iegādājās 1961. gadā būvēto Alūksnes putnu fermu un īsā laikā kļuva par otru lielāko olu ražotāju Baltijā. Līdztekus olu ražošanai uzņēmums izstrādā inovatīvus risinājumus alternatīvi iegūtās enerģijas jomā: iegūst biogāzi no putnu mēsliem un attīsta bezatkritumu ražošanu.

“Pēdējo gadu laikā esam no stārtapa izauguši par pilnvērtīgu biznesu, kas patlaban gatavojas akciju sākotnējam publiskam piedāvājumam (IPO) Nasdaq Baltijas vērtspapīru tirgū. Līdzšinējais birojs jau labu laiku neatbilda mūsu garam, tāpēc aktīvi meklējām solīdas telpas ar mūsdienīgu gaisotni un infrastruktūru. Mūs ļoti uzrunāja Business Garden piedāvātās iespējas: alternatīvi pārvietošanās veidi, ģērbtuves ar dušas kabīnēm, Lounge telpas darba vides maiņai, iespēja uzlādēt elektroauto, esot birojā. Novietojums izdevīgi savieno mūsu ražotnes ar uzņēmuma vadības centru. Svarīgi ir arī kaimiņi, jo atrašanās veiksmīgu starptautisku uzņēmumu vidū stimulē panākumiem,” skaidro APF Holdings korporatīvo attiecību un ilgtspējas attīstības vadītāja Diliara Valitova.

Plašajā 300 m2 birojā ierīkotas gan atvērtas darba telpas, gan kabineti. Interjerā liela uzmanība pievērsta mājīguma radīšanai. Kabinetu stiklotās durvis iemieso uzņēmuma kultūras pamatprincipu: ikviens darbinieks var uzrunāt vadību, stāstot par savām rūpēm vai iniciatīvām. Biroja sienas rotā Latvijas laikmetīgo mākslinieku darbi, kas ietilpst uzņēmuma augošajā kolekcijā.

Visi jaunie nomnieki uzteica sadarbību ar Vastint — laipnu iepazīstināšanu ar Business Garden telpām, atsaucīgu un produktīvu komunikāciju pārcelšanās gaitā, darbinieku prasību un lūgumu ievērošanu, efektīvu tehnisko atbalstu un pretimnākšanu neparedzētās situācijās.

“Ar gandarījumu redzam, kā, pateicoties mūsu nomniekiem, Business Garden Rīga top par starptautisku biznesa mezglu, un drīzumā ziņosim par jaunu uzņēmumu pievienošanos mūsu pulkam,” rezumē Vastint Latvia rīkotājdirektors Romāns Astahovs.

Skatīt visus jaunumus