24 JAN

Iepazīstiet Lounge — augošu koncepttelpu tīklu Business Garden biroju kompleksos visā Eiropā

Business Garden Rīga piedāvā nomniekiem jauna koncepta Lounge telpas, kļūstot par pirmo biroju kompleksu no sešiem Business Garden centriem Eiropā, kas piedāvā saviem klientiem īpaša veida telpas. Ikviens Business Garden nomnieks no Viļņas, Varšavas un citām Eiropas pilsētām, esot Rīgā, var rīkot tikšanās, darba intervijas vai vienkārši izbaudīt ērtas telpas darbam bez papildu maksas. Business Garden kompleksā Viļņā Lounge telpas tika atklātas 2022.gada pavasarī.

Citu tādu nav

Business Garden Rīga piedāvā dažādas telpas, kas nav atrodamas nevienā citā biroju centrā. Pirmais no kompleksa daudzajiem ieguvumiem ir tā atrašanās vieta — pusceļā starp lidostu un pilsētas centru. Tas nozīmē, ka Rīgā jūs jau pēc 15 minūšu brauciena varat baudīt visas vecpilsētas sniegtās iespējas vai arī gatavoties iekāpšanai lidmašīnā. Šāda atrašanās vieta ir īpaši izdevīga starptautiskiem uzņēmumiem, kuru darbinieki bieži ceļo un kuru biznesa partneri ierodas no ārvalstīm.

Līdzīgi kā visos Business Garden projektos Eiropā, biroju komplekss nodrošina virkni sportošanas iespēju. Business Garden ir kļuvis par pirmo biroju kompleksu Rīgā, kas papildus basketbola laukumam un galda tenisa galdiem piedāvā saviem nomniekiem arī ārpustelpu volejbola laukumu.

“Mēs pastāvīgi pilnveidojam mūsu klientu darba vidi, lai viņi varētu augt un attīstīties. Mēs palīdzam viņiem saglabāt darbspējas un enerģiju, nodrošinot visu nepieciešamo infrastruktūru turpmākai izaugsmei,” skaidro Vastint Latvia rīkotājdirektors Romāns Astahovs.

Kompleksa sākotnējā teritorijā tika saglabāti vairāk nekā 60 koki un iestādīti vēl 163, padarot to par vienu no lielākajām šāda mēroga privātajām koku stādīšanas iniciatīvām Rīgā. Business Garden Rīga jau ir izveidojis zaļu un videi draudzīgu biroju vidi pilsētā. Tas kļuva arī par pirmo nekustamo īpašumu projektu Latvijā, kas saņēmis LEED Platinum sertifikātu — tas apliecina kompleksa augsto kvalitāti, ilgtspēju un energoefektivitāti, kas ļauj ievērojami samazināt ēku uzturēšanas izmaksas, saglabājot augstu komforta līmeni.

Jauna pieeja darbam hibrīdvides laikmetā

Kamēr biroju telpu tirgū pieaug konkurence Business Garden Rīga attīstītājs Vastint ir nācis klajā ar vēl vienu piedāvājumu saviem klientiem — LoungeVastint vadītājs Lietuvā Ķēstutis Vedeckis stāsta par idejas rašanos: “Strādājot Vastint, mēs visu laiku ceļojam, jo esam starptautisks uzņēmums. Mūsu priekšrocība ir tāda, ka varam satikties, nodot bagāžu, noturēt tikšanās un organizēt savu darba dienu, izmantojot Vastint infrastruktūru ikvienā valstī, kur esam pārstāvēti. Tomēr ilgi tas attiecās tikai uz mums — Vastint kolēģiem. Tad nu mēs nospriedām — kāpēc gan nepiedāvāt šo privilēģiju arī mūsu klientiem?”

Pēc plašākām diskusijām šī ideja pārauga daudzfunkcionālā telpā, kas paredzēta ne tikai mūsu nomnieku ceļojošo darbinieku ērtībām, bet arī tiem vietējiem nomniekiem, kuriem viņu īrētajos birojos nav pašiem savu telpu, kur rīkot prezentācijas, seminārus, lekcijas, nelielas sanāksmes vai neformālus pasākumus.

“Mēs beidzot jutām, ka ar savu klātbūtni visās šajās vietās varam šādas priekšrocības nodot arī saviem nomniekiem, tādējādi vēl vairāk bagātinot mūsu piedāvājumu,” stāsta Ķēstutis. “Rīga un Viļņa, kur šī koncepcija tiek realizēta vispirms, ir tikai sākums.”

Pašlaik diskusijas par elastīgu strādāšanu un hibrīdas darba vides modeli lielākoties koncentrējas uz mēģinājumiem apvienot darbu birojā un darbu mājās. Tomēr Vastint šo definīciju ir paplašinājis, apgalvojot, ka hibrīdu darba vidi iespējams nodrošināt arī biroju kompleksa telpās.

“Mūsdienās darbinieki meklē jaunus veidus, kā strādāt, lai tas būtu efektīvi un radoši. Tagad ar Lounge mēs papildinām jau esošo iespēju klāstu. Šodien jūs varat strādāt ārpus Business Garden ēkām, baudot svaigu gaisu uz soliņa parkā… Vai pārcelties uz Lounge pārrunu vešanai, vai sarīkot darba sanāksmi plašajā un mājīgajā restorānā Hercogs Garden,” piebilst Romāns Astahovs.

Patīkami atšķirīgs, vienlīdz pārdomāts

Par Lounge projektu stāsta Hovards Beitss, Londonā bāzētās, vairākkārt apbalvotās dizaina un arhitektūras studijas turnerbates līdzdibinātājs: “Mēs ar Vastint pie Business Garden projektiem visā Eiropā kopā strādājam jau daudzus gadus, un, kad radās ideja par Lounge, mēs domājām, ko varam piedāvāt, lai radītu patīkamu un greznu vidi Business Garden iekšienē, tajā pašā laikā katrā telpā iedvešot unikālu noskaņu un raksturu. Mums šo telpu vajadzēja padarīt jūtami atšķirīgu no tradicionālās biroju vides. Tai bija jābūt daudz siltākai, daudz aicinošākai, jārada viesmīlības nozares labākajiem paraugiem raksturīga gaisotne. Mūsu mērķis bija radīt šo sajūtu, padarot Lounge par vietu, kur gribas uzturēties un kur brīžiem var aizmirst, ka esat darbā. Pasūtītāja prasības bija formulētas ļoti brīvi, un mēs apspriedām vairākas iespējas, kamēr nonācām līdz pieciem galvenajiem elementiem.”

Ikviena Lounge telpa tiek veidota ap vienām un tām pašām funkcionālajām zonām. Viena šāda zona ir snug jeb mājīgā telpa. Aprīkota ar sešām īpaši ērtām sēdvietām, tā veido Lounge simbolisko centru. Tas ir omulīgs nostūris sarunām, kas rada nepiespiestu gaisotni, veicinot atvērtāku un produktīvāku dialogu.

“Mēs vienmēr testējam ikvienu jaunu ideju, pirms piedāvājam dizainu klientiem. Omulīgās istabas prototips ir pārrunu zona mūsu birojā Beļģijā — tā tikusi plaši testēta, un ir apstiprināts, ka tajā tiek noslēgti vislabākie darījumi!” stāsta Romāns Astahovs. “Snug telpā Latvijā ir hokeja nūjas un citas atsauces uz šo sporta spēli, ņemot vērā tās popularitāti valstī. Ko tādu jūs neredzēsiet, apmeklējot Lounge, piemēram, Londonā vai Nīderlandē,” skaidro Hovards Beitss.

Vēl viena zona ir projektu telpa, kurā ir vietas līdz pat 14 cilvēkiem, — tā ir pilnībā aprīkota efektīvam darbam komandā. Prezentācijas vai neformālas sanākšanas iespējams rīkot arī plašajā vestibila un bāra zonā, kas atrodas Lounge. Tajā ir televizors, projektors, skaņas sistēma, kā arī pietiekami daudz ērtu sēdvietu gan pie panorāmas logiem, gan pie bāra. Garais bāra galds, kas saviesīgos pasākumos būs cilvēku pulcēšanās punkts, ir raksturīgs elements ikvienā Lounge, un tas būs pirmais, ko cilvēki ieraudzīs, ienākot telpā.

Ja kādam nepieciešama vieta, kur pastrādāt vienatnē, tam piemērotas ir telefonsarunu kabīnes vai individuālās darba vietas pie logiem, no kuriem paveras skats uz krāšņiem apstādījumiem. Un, visbeidzot, ir arī daudzfunkcionāla telpa, ko var izmantot nelielām sapulcēm un semināriem, vai arī kā spēļu istabu darbiniekiem. Šeit uzņēmums var rīkot neformālas sanākšanas vai konferences līdz pat 50 cilvēkiem.

“Katrā vietā Lounge telpas tiek veidotas atšķirīgi. Tām ir tie paši komponenti, tomēr pieeja katras telpas iekārtošanai ir nedaudz citāda,” sīkāk skaidro Hovards Beitss. “Dažu Rīgas Lounge sienu apdarē izmantots svītru ornaments, kas ir atsauce uz tradicionāli austajām Latvijas jostām. Tas ir ļoti neuzkrītoši, jūs par to varbūt neiedomātos, tomēr iedvesma nāk no turienes. Tas padara šo vietu neatkārtojamu.” Ķēstutis Vedeckis stāsta par to, kas redzams Viļņas Lounge: “Viļņā mājīgajā nostūrī mums ir kas tāds, ko mēs diezgan labi mākam kā valsts, — basketbols. Mēs arī smēlāmies iedvesmu no mūsu slavenā mākslinieka Jurģa Mačūna, kurš bija viens no pasaulslavenās ASV mākslas kustības Fluxus dalībniekiem un kura darbi bija diezgan provokatīvi. Mums bija sajūta, ka neliels provokācijas pieskāriens neļaus biznesa videi būt pārāk stīvai un nopietnai. Viņa māksla iedvesmoja mūs Lounge dizainā iekļaut arī dažus negaidītus elementus. Darba ikdienā mēs daudz smejamies, un arī šis dizains noteikti raisīs smaidus!”

Radīts pēc Vastint standarta

Sekojot Vastint ilgtspējas ētosam, Lounge ir ieklāts LVT grīdas segums, no kura 40% veido pārstrādāti izejmateriāli. Virtuves paneļi izgatavoti no pilnībā pārstrādātiem materiāliem. “Mēs vēlējāmies būt droši, ka nepērkam vienreiz lietojamus priekšmetus. Mums bija svarīgi, ka šos materiālus vēlāk būs iespējams pārstrādāt. Kokmateriālu un mīksto materiālu izmantošana, koncentrējoties uz ilgtspēju, — tas viss Lounge interjera dizainā atspoguļo Vastint vērtības,” norāda Hovards Beitss.

Iepriekš būdams Inter IKEA Group uzņēmumu sastāvā, Vastint savos projektos tradicionāli izmanto IKEA mēbeles un interjera priekšmetus. Rīgas Lounge jūs atradīsiet arī HAY mēbeļu un pēc pasūtījuma izgatavotu elementu savienojumu. Visus Lounge redzamos grafikas darbus izstrādājusi turnerbates radošā komanda, piešķirot projektam īpašu raksturu.

Prezentējot un realizējot inovatīvo Lounge konceptu, Vastint kārtējo reizi nostiprina savas pozīcijas Eiropas nekustamo īpašumu tirgus avangardā.

Skatīt visus jaunumus