17 APR Apbalvojumi

Business Garden Rīga iegūst 3.vietu skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019”

17. aprīlī tiešsaistē tika izziņoti skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” laureāti astoņās kategorijās. Attīstītāja Vastint Latviabiroju kompleksa Business Garden Rīga pirmās kārtas ēkas sīvā konkurencē ieguva 3. vietu kategorijā “Publiskā jaunbūve”, dalot to ar Māra Štromberga BMX trasi Valmierā un daudzfunkcionālo centru “Akropole”.

“Pirmoreiz skates vēsturē sagaidījām rezultātus tiešsaistē, un jāatzīst, ka tas bija ne mazāk saviļņojoši kā balvu pasniegšanas ceremonijā. Ņemot vērā šajā kategorijā esošos spēcīgos konkurentus, tādus kā, piemēram, LU Zinātnes māja vai koncertzāle “Latvija” Ventspilī, esam patiesi lepni par sasniegto rezultātu. Nozares vadošo ekspertu atzinība mums ir vēl viens apliecinājums augstajai kvalitātes latiņai, ko esam uzstādījuši ar šo projektu. Ceram, ka ar laiku Vastint inovatīvā un rūpīgā pieeja projektu izveidē kļūs par vispārpieņemtu standartu nozarē — jo ticam, ka ikviens biroja darbinieks ir pelnījis mūsdienīgu, ilgtspējīgu un veselībai draudzīgu darba vidi, ko patlaban izbauda Business Garden Rīga iemītnieki,” komentē Līga Daniļeviča, Vastint Latvia mārketinga vadītāja.

Šī gada janvārī Business Garden Rīga kļuva par pirmo nekustamā īpašuma projektu Latvijā, kas saņēma prestižā LEED ilgtspējas sertifikāta augstāko Platinum pakāpi. Biroju komplekss tika atzīts arī par labāko publisko jaunbūvi konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019”.

Business Garden Rīga, kas atrodas Malduguņu ielā 1 un 2, veidots pēc attīstītāja Vastint koncepta, kas jau veiksmīgi īstenots vairākās Eiropas pilsētās. Business Garden projekti izceļas ar izdevīgu novietojumu tuvu lidostai un netālu no pilsētas centra, savukārt biroju ēkas ir veidotas cilvēkam draudzīgās proporcijās, sniedzot optimālu dienas apgaismojumu un radot komfortablu vidi gan iekštelpās, gan ārpus tām. Business Garden Rīga vidū atrodas 1,7 hektārus plašs dārzs ar vēsturiskiem kokiem, sporta aktivitāšu zonām un atpūtas vietām.

Komplekss tiek attīstīts trijās kārtās, kas ļauj arī nomniekiem augt un paplašināties bez liekiem uztraukumiem par lieliem pārvākšanās darbiem. Pirmajā kārtā tapušas divas biroju ēkas ar vairāk nekā 14 000 m2 iznomājamo platību. Izveidotas 50 velosipēdu novietnes, 109 pazemes un 504 virszemes autostāvvietas, kur izvietota arī CityBee un CarGuru koplietošanas automašīnu zona. Darbinieku komfortam ēkās drīz būs pieejamas arī slēgta tipa velo novietnes pazemes stāvā ar ērtām ģērbtuvēm un vairāk nekā 100 slēdzamiem skapīšiem. Vienā no ēkām jau darbojas privātā pirmsskola “Patnis”, norit pārrunas ar dienas restorāna operatoru, un darbu kompleksā uzsācis IT uzņēmums Visma. Business Garden Rīgakopumā piedāvās vairāk nekā 70 000 m2 mūsdienīgu un komfortablu biroju telpu, kā arī plašu ērtību klāstu biroju darbiniekiem.

Ikgadējā skate “Gada labākā būve Latvijā” tiek rīkota kopš 1998. gada, lai stimulētu skaistu un kvalitatīvu ēku būvniecību. Konkursu organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar daudziem publiskajiem un privātajiem partneriem. Šogad skates žūrijā darbojas 51 eksperts no 26 nozaru asociācijām, organizācijām un uzņēmumiem.

Skatīt visus jaunumus