25 SEPT Jaunumi

“Business Garden Rīga” plāno otrās kārtas būvniecību un izsludina iepirkumu

“Vastint Latvia” attīstītajā projektā – biroju kompleksā “Business Garden Rīga” – drīzumā plānots uzsākt otrās kārtas būvniecību, un šobrīd konkursa kārtā tiek izvēlēti partneri būvniecības darbu veikšanai. Līdz ar otrās kārtas pabeigšanu, biroju kompleksā būs pieejamas piecas biroju ēkas ar vairāk nekā 40 000 m2 iznomājamo platību un būtiski paplašināts tajā pieejamo ērtību klāsts.

“Business Garden Rīga” ir jauns, daudzfunkcionāls biroju komplekss Pārdaugavā, kas atrodas blakus Kārļa Ulmaņa gatves un Lielirbes ielas krustojumam. Pērnā gada vasarā ekspluatācijā tika nodotas biroju kompleksa pirmās kārtas būves – divas ēkas Malduguņu ielā 1 un 2 – ar kopējo iznomājamo platību vairāk nekā 14 000m2. Jau šobrīd ēkās darbojas privātais bērnudārzs, ir izveidots mobilitātes punkts un drīzumā durvis vērs gan jauna koncepta dienas restorāns, gan unikāla lounge tipa multifunkcionāla koplietošanas telpa. Savukārt biroju kompleksā esošajiem uzņēmumiem jau tuvāko mēnešu laikā pievienosies auto nomas un līzinga kompānija SIXT, kā arī uzņēmumi “Aaro Systems AB” un ”Weissenrieder & Co”.

“Business Garden Rīga” 2. kārtas ietvaros tiks uzbūvētas trīs piecstāvu biroju ēkas ar iznomājamo platību 27 000 m2. Papildus biroja telpām plānots būtiski papildināt arī ēkā pieejamo pakalpojumu klāstu, piedāvājot kafejnīcas, lounge zonas, konferenču centru, kopstrādes telpas un sporta klubu. Tāpat iecerēts paplašināt biroju kompleksā esošo zaļo zonu ar vairāk nekā 180 stādījumiem, tostarp papildinot to ar jauniem lielajiem kokiem. Darbinieku ērtībai tiks pilnveidota mobilitātes punkta infrastruktūra, kā arī izveidotas plašas pazemes un virszemes autostāvvietas, kas kopumā nodrošinās vietas vairāk nekā 800 automašīnām.

Ansis Klīdzējs, “Didrihsons arhitekti” arhitekts: “Business Garden” pilnībā attaisno tā nosaukumu, jo liels darbs tiek ieguldīts, lai biroja kompleksam apkārt esošā vide būtu sakārtota un bagātīgi apzaļumota – tam tiek pieiets ar tikpat lielu atbildību, cik pašu ēku projektēšanai. Birojs nav tikai vieta, kur strādāt, tādēļ nopietni tiek domāts, lai atrašanās “Business Garden Rīga” ir patīkama jau no pirmā mirkļa un tā apkārtne būtu pilnvērtīgi izmantojama gan no rīta, pusdienlaikā, gan pēc darba.”

Kā pirmajā, tā arī otrajā kompleksa kārtā kā prioritāte ir izvirzīta potenciālo nomnieku labsajūta – iekštelpās plānots izmantot ilgtspējīgus un videi draudzīgus materiālus, tādējādi labvēlīgi ietekmējot birojos esošo gaisa kvalitāti. Ventilācija ir apjomīgs elektroenerģijas patēriņa avots, tāpēc, rūpējoties par to, lai “Business Garden Rīga” ēkas atbilstību energoefektivitātes augstākajam – A klases līmenim -, otrajā kārtā plānots ieviest freecooling sistēmu, kas vasarās nodrošinātu ēku dzesēšanu, izmantojot naktīs esošo gaisu ar zemu temperatūru.

“Business Garden Rīga” otrā kārta gan vizuāli, gan funkcionāli būs loģisks turpinājums jau esošajām kompleksa biroja ēkām. Dienas gaisma ir viens no “Business Garden Rīga” biroju telpu raksturojošiem elementiem, un arī otrās kārtas plānošanā tam ir pievērsta liela nozīme. Mūsu mērķis ir nodrošināt darbiniekiem kvalitatīvu, labsajūtu veicinošu vidi, kas labvēlīgi ietekmē produktivitāti,” skaidro Ansis Klīdzējs.

Skatīt visus jaunumus