15 APR Jaunumi

Vastint Latvia: pārdomāts birojs — veids, kā rūpēties par savu komandu

Pagājušajā mēnesī noslēdzās starptautiskās nekustamā īpašuma kompānijas Vastint jaunā Latvijas biroja interjera dizaina projekta realizācija. Augu šeit ir daudz vairāk nekā darbinieku, bet katras projekta gaitā realizētās idejas centrā — cilvēki.

Pirmais iespaids, ka esat Vastint Latvia birojā, rodas, jau tuvojoties ēkai, kur tas atrodas, biroju kompleksam Business Garden Rīga Malduguņu ielā 2 un 4, kas nesen vēra durvis pirmajiem nomniekiem. Kompānija ir šī projekta attīstītājs, un tā virzību noteikusi pieeja, kas formulēta Vastint vairāk nekā 30 darbības gadu laikā. Tā attiecas gan uz ēku kvalitāti, gan arī uz mūsdienīgas, pārdomātas un ērtas vides radīšanu.

Business Garden Rīga kļuva par pirmo biroju kompleksu Rīgā, kas saviem klientiem piedāvā funkcionāli tik daudzveidīgu un bagātīgi apzaļumotu vidi. Kompleksam pieguļošajā teritorijā ierīkoti basketbola un volejbola laukumi, kā arī galda tenisa galdi.

Sporta zonas organiski izvietotas starp plašiem apstādījumiem, kur aug 110 koki un daudzi krūmāji. Šeit iekārtotas arī atpūtas zonas, kur labos laikapstākļos var paēst pusdienas, pakomunicēt ar kolēģiem vai sarīkot nelielu sapulci. Reizēm īsa pastaiga parkā ir tieši tas, kas nepieciešams, lai rastos ilgi gaidītā ideja. Šādā noskaņojumā mēs nonākam pie ēkas, kurā atrodas Vastint Latvia birojs.

“Tieši rūpes par kompānijas darbiniekiem un viņu ērtībām bija galvenais princips biroja interjera veidošanā. Mēs veicām darbinieku aptauju un konsultējāmies ar viņiem visu projekta īstenošanas laiku,” stāsta šī projekta interjera dizainere Regīna Marija Astahova. “Šo uzdevumu mēs atrisinājām, izveidojot  fiziskā un mentālā komforta zonas, kā arī dabas klātbūtnes sajūtu biroja telpās, kas aizņem 293 kvadrātmetru platību. Īpašu uzmanību mēs pievērsām daudzveidīgu augu izvietošanai koplietošanas telpās un kabinetos, dabisku krāsu, faktūru un pat ainavas izmantošanai interjerā.” Darba vietas birojā izvietotas tā, lai katram darbiniekam būtu iespēja vērot laikapstākļu un gadalaiku maiņu aiz loga.

Pie ieejas Vastint Latvia birojā jūs neredzēsiet ierasto “barjeru” — biroja administratora leti uzgaidāmajā telpā. Apmeklētāji un darbinieki uzreiz nokļūst gaišā atklātā telpā. Tepat netālu — ar šķērssienu nodalīta virtuves zona un uzņēmuma vadības telpas, kas izvietotas aiz kuplas un zaļas augu sienas. Blakus šim sulīgajam zaļumam atrodas zona ar mīkstajām mēbelēm un tikpat maigu apgaismojumu. Šeit uzņēmuma darbinieki tiksies un kontaktēsies ar klientiem, tiklīdz tas atkal būs iespējams. Interjera elementi par uzņēmuma sasniegumiem pastāsta bez tik ierastajiem apbalvojumu rāmjiem un vitrīnām:  dīvānos — spilveni ar izšūtiem Vastint Latvia projektu logotipiem, bet pie sienas — grafika ar apbalvojumiem, ko kompānija katru gadu saņem Latvijas un starptautiskos  konkursos, kā arī ekrāns, kurā skatāmas projektu prezentācijas.

Nodrošināt līdzsvaru starp atvērtību un privātumu atvērtā plānojuma birojā izdevies, ar augstiem koka plauktiem norobežojot atpūtas zonu, kas atrodas darbam atvēlētās platības pašā centrā. “Tur mēs izvietojām dažādu krāsu un dizainu klubkrēslus, kuru izvēlē piedalījās paši darbinieki. Viņu iesaistīšana procesā bija būtiska šī projekta sastāvdaļa. Aiz stikla sienām izvietoto vadības telpu atvērtību un caurskatāmību mēs samazinājām ar daļēji caurspīdīgiem aizkariem,” stāsta Regīna Marija Astahova. Šis pārdomātais telpu iekārtojums nodrošina tur strādājošo cilvēku komfortu.

Atpūtas un apspriežu telpu formāts nepieciešamības gadījumā ļauj nodrošināt divu metru distanci starp cilvēkiem; pārrunām un videokonferencēm atvēlētas atsevišķas telpas, savukārt virtuvē iespējams ne tikai pagatavot tasīti kafijas, bet arī papusdienot mājīgā lampu gaismā zem bagātīgiem garšaugiem iekaramajos puķupodos.

 Attālinātais darbs — jaunā realitāte

Atsevišķā konferenču telpā optimālas akustikas nodrošināšanai pie sienas, kur atrodas kamera, izvietoti filca paneļi, uz kuriem attēlots biroju kompleksa logotips. Akustiskajiem paneļiem ir koku lapu un sakņu forma, un tie izvietoti, atveidojot  Business Garden Rīga logotipa kontūras. Papildus logotipam arī materiālu izvēle uzsver piederību Latvijai masīvkoka faktūra, filcs un krēslu apdare ir dabiska lina tonī.  

Rūpes par darbinieku ērtībām ar to nebeidzas. Vastint Latvia birojā sadarbībā ar dabiskā dizaina profesionāļiem no  Inbloom īstenota iecere par unikālu “zaļo” istabu. “Tā mēs saucam nelielu telpu, kuras sienas, kam šeit ir nelīdzenas meža ainavas loma, pilnībā klāj augi,” stāsta Regīna Marija Astahova. “Tā ir īsta oāze, kas pildīta ar neticamām zaļā nokrāsām, maigām lapu un sūnu faktūrām un gludām svaiga tropu meža platajām lapām. Saules gaismu izkaisa kupla dzīvā palma. Šeit var ērti iekārtoties uz dīvāniņa vai rotangpalmas krēslā un paklausīties putnu treļļos vai viļņu šalkoņā. Vai vienkārši izbaudīt klusumu. Tā ir fito, gaismas un skaņas terapija vienā telpā. Darbinieki norāda, ka tā ir viņu mīļākā vieta birojā, jo tā saspringtā darba dienā palīdz atrast telpu sev.”

Tik izteikta uzmanība pret darba vidi un atmosfēru nav nejauša — tā ir daļa no uzņēmuma kultūras. Vastint Latvia darbinieki par tās galvenajiem elementiem uzskata nepārtraukto tiekšanos pēc profesionālās attīstības, komandas garu un uzticību Vastint standartam. Atbilstoši šai kultūrai pārdomātais biroja dizains ir viens no veidiem, kā uzņēmums rūpējas par komandu un nākotni kopumā, kā arī lieliska iespēja nodemonstrēt jaunākās tendences darba vides iekārtošanā.

Skatīt visus jaunumus