OCT 05 Grand opening

„Business Garden Vilnius“ verslo parkas atveria duris nuomininkams

Verslo parką „Business Garden Vilnius“ plėtojanti „Vastint Lithuania“ užbaigė pirmąjį statybų etapą. Į sostinės Laisvės prospekte pastatytus du biurų pastatus jau pradeda keltis pirmieji nuomininkai. Šiuo metu verslo parke išnuomota daugiau nei trečdalis iš 42 tūkst. kv. m biurams ir prekybai skirtų patalpų.

„Business Garden Vilnius“ įsikūręs 6,2 ha teritorijoje, šalia parodų ir kongresų centro „Litexpo“ bei Lazdynų miško. Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Vastint Lithuania“ vadovas Kęstutis Vedeckis teigia, kad abu pirmojo etapo biurų pastatai yra tinkami eksploatuoti.

„Įsikėlimo darbus jau pradeda didysis nuomininkas – „Ignitis grupė“, kuri verslo parke užims virš 10 tūkst. kv. m. Netrukus juos pradės ir „Amber Grid“, išsinuomojusi apie 1,1 tūkst. kv. m, o neseniai savo 900 kv. m ploto biurą verslo parke atidarė ir JAV informacinių technologijų bendrovė „Rocket Software“, – teigia K. Vedeckis.

„Plečiasi nuomininkų ratas, įvairesni jų veiklos pobūdžiai, darbuotojų profilis ir amžius. Svarbu tai, kad visi jie verslo parke „Business Garden Vilnius“ randa sau svarbius aspektus – estetiką, veiklas, biurų efektyvumą ar patogumą darbuotojams“, – sako „Vastint Lithuania“ vadovas.

Jo teigimu, šiuo metu yra baigiamos derinti sutartys ir su kitais nuomininkais, todėl planuojama, kad iki metų pabaigos verslo parke jau bus išnuomota bent pusė pirmojo etapo patalpų.

Biurai aktyviai pildosi ir pandemijos metu

Tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ biurų sprendimo vadovė Indrė Narauskaitė teigia, kad Vilniaus biurų rinka šiuo metu itin aktyvi – patalpų savo veiklai ieško naujai ateinančios bendrovės ir tos, kurioms reikia didesnio ploto, aukštesnės klasės ar patogesnės lokacijos, taip pat dalis įmonių turi poreikį optimizuoti ar apjungti biurus. Pasak jos, renkantis naują biurą, vis daugiau dėmesio yra atkreipiama ir į žaliąsias erdves, kurios traukia darbuotojus grįžti į verslo centrus ir sudaro sąlygas produktyviam bei dinamiškam darbui.

„Kokybiški verslo centrai su stipria koncepcija net ir per pandemiją pildosi nuomininkais. Nors verslo centras yra nutolęs nuo miesto centro, čia sukurta visa darbuotojams reikalinga ekosistema – sporto aikštynai, kavinės, puikiai sutvarkyta aplinka arčiau gamtos. „Business Garden Vilnius“ sėkmės pavyzdys rodo, kad verslo parkų tendencijos keičiasi, prioritetas yra teikiamas tvarumui, harmonijai su kraštovaizdžiui, dėmesiui bendruomenei bei patogiam susisiekimui“, – pastebi I. Narauskaitė.

Stebins žaliosiomis erdvėmis

„Vastint Lithuania“ vadovas teigia, kad visa „Business Garden Vilnius“ koncepcija orientuota į bendruomeniškumo stiprinimą ir sveikatingumą.

„Verslo parke įrengtos krepšinio, futbolo, tinklinio ir paplūdimio teniso aikštelės, sporto ir sveikatingumo centras, dviračių ir ėjimo takai. Kiek vėliau teritorijoje atsiras alpinizmo centras bei teniso kortai“, – vardina K. Vedeckis.

„Business Garden Vilnius“ išsiskirs ir savo žaliosiomis erdvėmis – jos bus pačios didžiausios tarp verslo centrų Lietuvoje.

„Iš Olandijos į Lietuvą atsivežėme ir pasodinome visą sodą – daugiau nei 35 tūkst. augalų. Verslo parke želdynas užims beveik 4 tūkst. kv. m“, – pažymi K. Vedeckis.

Jo teigimu, investicija į augmeniją siekia beveik 0,5 mln. eurų, o be jos teritorijoje jau įrengtos poilsio zonos, suoleliai, amfiteatrai, speciali erdvė grilio malonumams. Be to, verslo parko laisvalaikio infrastruktūra ir žaliosiomis zonomis galės naudotis ne tik nuomininkai, bet ir miesto bendruomenė.

„Svarbu ir tai, kad esame šalia daugiau nei 10 ha miško, o dviračių ir pėsčiųjų takai yra visiškai integruoti į „Business Garden Vilnius“ koncepciją“, – sako K. Vedeckis.

Numatoma ir tolimesnė verslo parko plėtra

Toje pačioje 6,2 ha teritorijoje „Vastint Lithuania“ greitu metu pradės antrąjį verslo parko „Business Garden Vilnius“ statybų etapą.

„Statybas planuojame pradėti iškart po detaliojo plano korekcijos ir statybų leidimo gavimo“, – teigia K. Vedeckis.

Pasak jo, „Vastint Lithuania“, gavusi reikiamus dokumentus, planuoja per 12-16 mėn. teritorijoje pastatyti didelį automobilių stovėjimo aukštelių kompleksą ir dar du biurų pastatus, užimsiančius 10 ir 15 tūkst. kv. m.

„Biurai, norėdami konkuruoti su darbu iš namų, turės prisitaikyti prie pasikeitusių poreikių. Analizuodami grįžimui į biurus keliamus lūkesčius, matome akcentuojamas didesnes ir įvairesnes erdves, sąlygas mobilumui ir ypač – sveikatai bei gerbūviui. „Business Garden Vilnius“ atlieps visus šiuos lūkesčius“, – įsitikinęs K. Vedeckis.

„Business Garden Vilnius“ projektą plėtojančią bendrovę „Vastint Lithuania“ valdo Šveicarijos investicijų kompanija „Interogo Holding“.

Žiūrėti visas naujienas